Tudor zabio za trijumf Hajduka

0

U derbiju 28. kola Prve HNL Hajduk je na Poljudu pred oko 15 000 gledatelja pobijedio Dinamo s 1:0 golom Frana Tudora u 4. minuti susreta.

Tudora je sjajnom dugom loptom uposlio Tino Sven Sušića, a hajdukov veznjak je izašao sam ispred Eduarda i rutinski pogodio za 1:0. U 6. minuti Nikola Vlašić s desetak metara gađa desnu vratnicu, a potom lopta po gol-liniji odlazi i u lijevu vratnicu te se odbila u polje. U 34. minuti Australac Kalik s 20-tak metara snažno puca pored lijeve vratnice gola Eduarda, a tri minute kasnije ozbiljno je prijetio i Sušić. Odlično prvo poluvrijeme Hajduka koji je mogao voditi i s dva tri gola razlike.

Dinamo se malo probudio u drugom poluvremenu. U 56. minuti Henriquez je glavom iz blizine tukao preko gola, Shildenfeld je također udarcem glavom prijetio u 69. minuti, a Čileanac Henriquez 15 minuta do kraja promašio možda i najveću prigodu Dinama. Neometan s 14 metara tukao je pored gola. U 80. minuti Tudor je mogao zabiti i drugi gol, ali je njegov udarac s 18 metara završio na gredi. U svakom slučaju apsolutno zaslužena pobjeda Hajduka koji je ovom pobjedom puno pomogao Rijeci. Dinamo je ostao na 63 boda, Rijeka ima 61, dok je Hajduk treći s 50 bodova.

“Čestitke mojoj momčadi, način kako su igrali zaslužuje svaku pohvalu. Dali su sve od sebe, bili kreativni, agresivni, tehnički jako dobri. Bilo je situacija gdje se utakmica mogla mirno privesti kraju, ali protiv ovakvog protivnika mentalitet može pobijediti kvalitet. Baš to sam govorio svojim igračima uoči utakmice. Mentalitet može dobiti kvalitet. Svaka im čast. Posvećujem ovu pobjedu svim navijačima koji su trpjeli brojne udarce. Zahvaljujem na strpljenju što su bili uz nas kad je bilo najteže, ja se nadam da će ovakvih trenutaka biti i više”, izjavio je nakon utakmice trener Hajduka Damir Burić.

Zanimljivo, ovo je prva pobjeda Hajduka nad Dinamom nakon 14.09.2013. godine. Mario Pašalić je tada postigao oba gola za slavlje “bijelih” s Poljuda.