Vaterpolisti pobijedili Crnu Goru

0

Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija u susretu je 2. kola skupine A na Europskom prvenstvu u Budimpešti svladala Crnu Goru sa 11-10 (2-1, 4-2, 4-2, 1-5) te tako praktički osigurala izravni prolazak u četvrtfinale.

Hrvatska je u prve tri četvrtine igrala sjajan vaterpolo te stvorila prednost od pet golova.Uoči posljednje četvrtine rezultat je bio 10-5 za Hrvatsku i činilo se kako je pitanje pobjednika riješeno. No, Crnogorci su zaigrali presing te vrlo brzo smanjiti na 10-7, a potom i na 10-8. Hrvatska je za manje od 10 sekundi potom opet izgubila loptu, a Vidović je dvije i pol minute prije kraja poravnao na 10-10. Tek tada je hrvatski izbornik Ivica Tucak pozvao igrače na dogovor.

Nakon što Crnogorci nisu iskoristili napad za vodstvo dvije minute prije isteka vremena Hrvatska je uspjela izboriti novi napad s igračem više kojega je pobjedničkim pogotkom okrunio najstariji igrač Javier Garcia 1:12 minuta prije kraja.

Hrvatska nakon dva kola ima maksimalnih šest bodova, tri više od druge Crne Gore i treće Njemačke, te ju od plasmana u četvrtfinale dijeli još samo pobjeda protiv Slovačke, koja je izgubila oba svoja dosadašnja dva dvoboja. Susret Hrvatske i Slovačke je u subotu od 16:00 sati.