Zadar izgubio u Beogradu

0

Zadar je u Beogradu izgubio od FMP-a u 14. kolu košarkaške ABA lige sa 77:94 (23:25, 21:18, 19:25, 14:26). Zadar je tako ostao na 5 pobjeda, a FMP ih sada ima 4.

Sredinom treće četvrtine Zadar je vodio 54:48, da bi FMP preuzeo kontrolu utakmice serijom 13:2 za 61:56. Sedam minuta prije kraja Zadar se posljednji put primakao na zaostatak od jednog posjeda lopte (75:72), ali su domaći košarkaši završnicu utakmice dobili s 19:5.

Zadar je predvodio Ivan Marinković ubacivši 21 koš. Barać je dao 17, a Vladović 12 uz 9 asistencija. Kod FMP-a su se istakli Čović s 30 koševa i 10 asistencija, te Apić s 22 poena i 7 skokova.

Ovu utakmicu odlučila je treća četvrtina. FMP je bolje reagirao, dali su neke poene pri isteku napada. Pogotovo Filip Čović. Tu su se odlijepili, iako smo mi u prvom poluvremenu bili bolja momčad. Čestitam FMP-u na pobjedi. Zbog zdrastvenih problema imali smo skraćenu rotaciju, što se odrazilo na energiju u obrani. Vidi se to iz velikog broja primljenih poena, izjavio je nakon utakmice igrač Zadra Boris Barać.