Zadar prosuo plus 17, a Kedžo promašio tricu za pobjedu Splita!

0

Zadar je u dvorani Krešimir Ćosić svladao Split sa 78:76 (24:19, 25:20, 11:17, 18:20) u dalmatinskom derbiju 6. kola Premijer lige košarkaša.

Zadar s 5 pobjeda i 1 porazom drži treće mjesto iza neporaženih Cedevite (6 pobjeda) i Šibenika (5 pobjeda). Split je s 2 pobjede i 3 poraza na 8. mjestu, s istim učinkom kao i Vrijednosnice Osijek.

Zadar je s 2:2 i 4:4 otišao na 13:4, a dvije minute do kraja prve četvrtine i 21:10. Split je odgovorio sa 7 poena u nizu, a sredinom 2. četvrtine došao do trećeg izjednačenja, 32:32. Zadar je u završnici poluvremena dodao gas i s 8 uzastopnih poena stigao drugi put do dvoznamenkaste razlike, 47:37.

Splitu je u 3. četvrtini trebalo punih pet i pol minuta za prve poene što je Zadar iskoristio za bijeg na 17 poena razlike, 56:39. Gosti se nisu predali, četvrtinu su završili serijom 17:4 pa se u završnih 10 minuta ušlo sa 60:56 za Zadar.

Kod 66:64 Širko je promašio tricu koja bi Splitu donijela prvo vodstvo, loptu je uhvatio Kalajžić koji nije pogodio za četvrto izjednačenje na utakmici, a Knowles je s druge strane zabio tricu. Odgovorio je Marčinković tricom za 69:67. Špralja je pogodio dvicu, Kedžo i Špralja promašili trice, pa Kedžo dvicu. Ni Ivanov nije bio precizan. Marčinković je pogodio svoju četvrtu tricu iz pet pokušaja, Brzoja i Kedžo su izmijenili dvice, Brzoja izgubio loptu, a Kedžo minutu i pol prije kraja donio Splitu prvo vodstvo, 73:74. Nakon minute odmora Knowles je polaganjem vratio prednost na stranu domaćina uhvativši loptu nakon promašaja Božića. Širko je uzvratio za 75:76 na ulazu u posljednju minutu. Božić je pogodio, a Split uzeo minutu odmora nakon koje je imao napad za pobjedu. Ali Kedžo je izgubio loptu, Kanaet faulirao Brzoju, koji je pogodio drugo slobodno bacanje za 78:76. Splićani su išli na sve ili ništa, Kedžo je pucao tricu, ali nije pogodio i Zadar je ipak došao do pobjede.

Brzoja je dao 16, Ivanov i Knowles po 15, a Božić 10 poena za Zadar dok su kod Splita dvoznamenkasti učinak imali Zadranin Pavle Marčinković s 27 i Šibenčanin Henrik Širko s 14 poena. Split je nastupio bez ozlijeđenog Scotta.