Zadar i Zagreb zabili 223 koša!

0

U drugom kolu hrvatske Premijer lige košarkaša Zadar je u dvorani Krešimir Ćosić nadigrao Zagreb sa 124:99 (33:32, 23:19, 38:18, 30:30).

Rezultat je primjereniji NBA ligi, gdje utakmice traju 8 minuta duže, nego prvenstvu Hrvatske. Obrane gotovo da nisu postojale, no Zadrani su ipak središnje dvije četvrtine odigrali nešto čvršće, a u trećoj su stekli odlučujuću prednost.

Knowles i Vuković su zabili po 23, Krajina 18, a Božić 16 poena za Zadar. 13 je dodao Bašić, 11 Brzoja, po 10 Ivanov i Luka Tomas – svih 8 Zadrovih strijelaca imali su dvoznamenkasti učinak! Bez poena su ostali tek Špralja za 4 i Jelenković za 7 i pol minuta provedenih u igri. Zagreb je predvodio Junaković s 36 koševa, Šango je ubacio 21, a Proleta 13.

Obje su momčadi ukupno zabile 223 koša i 30 trica uz gotovo 50% preciznosti – Zadar 16/34 (47%), a Zagreb 14/29 (48%)!