Bogdanović najbolji u pobjedi Netsa

0

Bojan Bogdanović najzaslužniji je što su Brooklyn Netsi prekinuli crni niz od 11 uzastopnih poraza. Do prve pobjede u gostima u posljednja dva mjeseca došli su u New Orleansu.

Netsi su slavili sa 143:114 u utakmici u kojoj su obrane “ostale u svlačionicama”. Naročito to vrijedi za domaće Pelicanse – središnje dvije četvrtine gosti su dobili s 80:52! Bogdanović je na parketu proveo 27 minuta koje je odlično iskoristio. Zabio je 23 koša uz šut iz igre 6-13 (trice 2-5) i 9 slobodnih bacanja bez promašaja. Imao je i 6 skokova, 2 asistencije, jednu blokadu i jednu osvojenu loptu, uz dvije izgubljene. New Orleans je ovim porazom pao na 10. mjesto Zapadne konferencije (omjer 17-27) i umanjio svoje izglede za plasman u doigravanje. Brooklyn je i dalje najslabija momčad cijele NBA lige, prikovan na dno Istočne konferencije s 9 pobjeda i 33 poraza.

Philadelphia je s dvije trice Covingtona u završnih 40 sekundi svladala Portland s 93:92. Dario Šarić je za 24 minute upisao 3 poena (šut iz igre 1-12, trice 1-5), 6 skokova, 3 asistencije, 1 blokadu i 2 izgubljene lopte. Sixersi su na 13. mjestu Istočne konferencije s omjerom 15-26, a Portland je pao na 9. mjesto u Zapadnoj konferenciji, prvo ispod crte za doigravanje, s omjerom 18-27.