Hrvatska izgubila od Njemačke

0

Nakon četiri pobjede, Hrvatska je u Rouenu izgubila od Njemačke s 21:28 u posljednjem, 5. kolu prve faze Svjetskog prvenstva rukometaša u Francuskoj.

Njemačka je sredinom prvog poluvremena s pet uzastopnih pogodaka povela 7:3. Hrvatska se u posljednjih 10 minuta dva puta približila na samo dva gola zaostatka (19:21, 20:22), da bi Njemačka sa šest golova zaredom došla do najveće prednosti (28:20) i osigurala pobjedu u izravnom dvoboju za prvo mjesto skupine C. Za to je Nijemcima, s obzirom na bolju ukupnu gol-razliku, bio dovoljan i neriješen rezultat.

Hrvatska će u osmini finala u nedjelju u Montpellieru igrati protiv Egipta, koji je u dvoboju za 2. mjesto skupine D izgubio od Švedske s 26:33. Pobjednik u četvrtfinalu ide na boljeg iz dvoboja Španjolska-Brazil. Potencijalni protivnici u polufinalu su Danska, Norveška i Makedonija.