Nogomet: Večeras u 19h Stromsgodset – Hajduk

0

Nogometaši Hajduka u 19 sati u Norveškoj igraju protiv Stromsgodseta uzvratnu utakmicu trećeg kola kvalifikacija Europske lige. Prije tjedan dana u Splitu Hajduk je golovima Balića i Kiša pobijedio s 2:0. Trener Damir Burić je kazao: „Mislim da smo se pripremili za neke stvari koje bi nas mogle očekivati u Norveškoj. Momčad je sprovela neke taktičke zamisli tako da spremni ulazimo u meč. U ovu utakmicu moramo ući od prve minute, maksimalno koncentrirano, ne smijemo dijelit darove kao u dosadašnjim utakmicama, isključivo mislim na ovaj EU dio utakmica. Svjesni smo važnosti utakmice, momci to isto vide i primjećujem tu atmosferu. Svi su napetiji, svi su u iščekivanju, osjeća se jedan pozitivan naboj. U 90 minuta imamo faze od 15,20 minuta blackouta u kojima dijelimo poklone i onda se cijela utakmica ubaci u tih 20 minuta gdje je bilo loše, a ima dosta stvari koje su bile jako dobre. Moramo pokušati te loše scene izbaciti, a isto tako, ja kažem, ako si već dijelio poklone protivniku, mogao bi koji put protivnik pogodit stativu, a ne svaki put kad napraviš grešku, odmah te kazne. Kad gledam malo bolje, naša obrana u svim tim utakmica i nije napravila toliko grešaka koliko smo iz naših grešaka primali golove. Ne da su oni nas izigrali koliko smo njima poklanjali i davali šanse jer nekih puno velikih šansi od protivnika u proteklim utakmicama nisam ni vidio.”