Hrvatska – Italija: 1-1

0

U kvalifikacijskoj utakmici skupine H za odlazak na „Euro 2016.“ Hrvatska i Italija su na praznom stadionu Poljud odigrali 1-1.

Strijelci su bili Mandžukić za 1-0 u 11. minuti i Candreva iz penala u 36. minuti za 1-1. Sudio je Atkinson iz Engleske. Hrvatska u 7. minuti nije iskoristila jedanaesterac, nakon prekršaja Astorija na Srni. S bijele točke pucao je Mandžukić, ali njegov slab udarac obranio je Buffon. Četiri minute potom Talijanima je poništen pogodak zbog navodnog zaleđa, a dok su se gostujući igrači raspravljali sa sucima, Hrvatska je povela iz protunapada. Italija je izjednačila u 36. minuti iz jedanaesteraca kojega je realizirao Candreva nakon što je Mandžukić igrao rukom u skoku u svom kaznenom prostoru. U 90. minuti utakmice zbog drugog žutog kartona isključen je kapetan Hrvatske, Darijo Srna. U preostale dvije utakmice naše skupine Norveška i Azerbajdžan su igrali 0-0, dok je Bugarska kao gost svladala Maltu sa 1-0. Hrvatska je ostala na vrhu ljestvice sa 14 bodova, Italija je druga sa 12, Norveška treća sa 10, Bugarska četvrta s osam, Azerbajdžan peti s četiri, a Malta posljednja s jednim bodom.